Jednokřídlé, dvoukřídlé nebo posuvné brány

z různých materiálů v kvalitním provedení a originálním designu

Brána je více než jen vstup do vaší nemovitosti. Je to hlavní bod, kterým nejen vy, ale i vaši návštěvníci procházejí nebo přijíždějí. Brána by měla reflektovat váš osobní styl a vkus, a současně poskytovat potřebné bezpečí a soukromí. Nabízíme široký sortiment bran – jednokřídlé, dvoukřídlé a posuvné. Ať už se jedná o posuvné pojezdové či samonosné varianty. Každou bránu navrhujeme tak, aby odpovídala individuálním potřebám a estetickým preferencím zadavatele.

Brány vyrábíme z prvotřídních kovů, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mají dlouhou životnost a minimální potřebu údržby. Díky špičkové povrchové úpravě odolává rzi a narozdíl od jiných materiálů kov nenapadají škůdci ani hniloba. Kovová brána vám poslouží krásně a funkčně i desítky let, zvýší estetický dojem nemovitosti a poskytne vám klid a soukromí.

Každý zákazník má jiné preference, dokážeme vyrobit nespočet stylů a designů bran. Ať už preferujete moderní minimalistický design nebo hledáte klasickou bránu s ozdobnými prvky, my ji pro vás vyrobíme i nainstalujeme.

kovova vstupni brana okrasne prvky4
brana

Jednokřídlé brány

Jednokřídlá brána je ideální řešení pro menší prostory nebo tam, kde není možné otevírat dvě křídla brány. Její klasický a efektivní design nabízí pohodlný a snadný přístup k vaší nemovitosti.

Jednokřídlé brány jsou specifické svou jednoduchostí a kompaktností. Jedná se o brány s jedním otevíracím křídlem, které se otvírá buď dovnitř nebo ven z daného prostoru. Specifické vlastnosti jednokřídlých bran jsou:

 • Rozměry: Jednokřídlé brány jsou vhodné pro menší pozemky nebo prostory, kde je prostor omezený.
 • Jednoduchost: Jednokřídlé brány jsou často jednodušší na instalaci i údržbu. Mají méně pohyblivých dílů, což snižuje potřebu údržby.
 • Cena: V mnoha případech může být jednokřídlá brána levnější, protože vyžaduje méně materiálu a doba instalace je kratší.
 • Automatizace a pohon: Jednokřídlé brány mají jen jeden pohon. To má vliv na nižší cenu pohonného systému brány a instalace je také jednodušší.
 • Estetika: Esteticky jsou jednokřídlé brány často považovány za méně nápadné, což může být předností pro majitele nemovitostí, kteří chtějí zachovat jednoduchý a minimalistický vzhled své nemovitosti.

Jednokřídlé brány nejsou vhodné pro všechny realizace. Pro větší vjezd a prostory se spíše hodí dvoukřídlé brány nebo posuvné brány .

Konstrukce brány je vždy z oceli s povrchovou úpravou proti rzi. Nejčastěji se jedné o pozinkování. Další povrchovou úpravou je pak práškové lakování nebo klasické lakování. Dokážeme vyrobit a nainstalovat bránu přesně dle požadavků a na míru. Ať už samotnou bránu nebo jednokřídlou bránu se vstupní brankou.

Barva brány

Brána může být pouze v pozinkované úpravě nebo si můžete zvolit jakoukoli jinou barvu podle vzorníku RAL. Ta je nanášena již zmiňovaným práškovým lakováním.

Výplň brány

Výplň většinou zákazník požaduje stejnou jako je výplň plotu. Ta může být z přesně dle předlohy vyřezávané na CNC strojích do hliníkových nebo plechových plátů. Podobně jako je tomu u moderních hliníkových plotů. Nebo jde o klasickou bránu s ozdobnými prvky. Třetí možností je, že výplň bude z tahokovu stejně jako plot. Pro představu o výplních doporučujeme podívat se do naší sekce ploty, kde najdete podrobnější informace ke každému tipu výplně.

Jednokřídlá železná brána s ozdobnými prvky
Jednokřídlá železná brána
Jednokřídlá vstupní brána s CNC výplní

Máte zájem o jednokřídlou bránu?

Jestli je jednokřídlá vstupní brána to co hledáte, neváhejte nám poslat nezávaznou poptávku. Rádi vám připravíme individuální návrh a kalkulaci. Kromě výroby a instalace brány vám zajistíme v případě potřeby i instalaci pohonu brány. Je přirozené, že budete mít doplňující otázky. Nebojte se nám napsat nebo zavolat, vše společně projdeme a veškeré dotazy zodpovíme.

Dvoukřídlé brány

Dvoukřídlá brána je ideální volbou pro široké vjezdy nebo prostory, kde je potřeba velké průchozí šířky. Její dvojitý design umožňuje maximální průchod a přináší elegantní a tradiční estetiku k vaší nemovitosti.

Dvoukřídlé brány, jak název napovídá, jsou ze dvou křídel. Ta mohou být symetrická, což znamená, že jsou stejně velká, nebo asymetrická, kde je jedno křídlo větší než druhé. Dvoukřídlé brány mají svá specifika.

 • Prostor: Každé křídlo vyžaduje dostatek prostoru pro otevření. Oproti jednokřídlým branám je prostor pro každé křídlo menší. Při plánování výběru brány je důležité zvážit, zda máte pro každé křídlo dostatek prostoru a nebudou vám překážet. Díky dvěma křídlům může být brána širší a průjezd je tak pohodlnější.
 • Design: Dvoukřídlé brány jsou považovány za esteticky přitažlivější především díky symetrii.
 • Cena: Dvoukřídlé brány jsou většinou o něco dražší než jednokřídlé. Především pokud chcete mít brány na pohon. Každé křídlo vyžaduje samostatnou motorovou jednotku pro otevření a zavření.
 • Estetika: Esteticky jsou dvoukřídlé brány často považovány za více nápadné, což může být předností pro majitele nemovitostí, kteří chtějí podtrhnout a zvýraznit jednoduchý a minimalistický vzhled své nemovitosti.

Dvoukřídlé brány jsou nejběžnějším typem bran, přesto nemusí být vhodné pro všechny realizace.

Konstrukce brány je vždy z oceli s povrchovou úpravou proti rzi. Nejčastěji se jedné o pozinkování. Další povrchovou úpravou je pak práškové lakování nebo klasické lakování.

Barva brány

Brána může být pouze v pozinkované úpravě nebo si můžete zvolit jakoukoli jinou barvu podle vzorníku RAL. Ta je nanášena práškovým lakováním.

Výplň brány

Výplň většinou zákazník požaduje stejnou jako je výplň plotu.

 • Ta může být z přesně dle předlohy vyřezávané na CNC strojích do hliníkových nebo plechových plátů. Podobně jako je tomu u moderních hliníkových plotů. Dvě křídla brány umožňují více si pohrát s estetickým vzhledem.
 • Nebo jde o klasickou bránu s ozdobnými prvky.
 • Třetí možností je, že výplň bude z tahokovu stejně jako plot.

Pro lepší představu o výplních doporučujeme podívat se do naší sekce ploty, kde najdete podrobnější informace ke každému typu výplně.

brana detail
dvoukridla brana cnc vypln03
kovova vstupni brana okrasne prvky3

Příklady dvoukřídlých bran

Toto jsou jen některé příklady dvoukřídlých bran, především s výplní vyřezanou na CNC stroji. Nejedná o veškeré možnosti, těch je mnohem víc. Vizualizace a fotografie jsou zde na ukázku pro získání vaší představy. Mezi obrázky je možné pohybovat se pomocí šipek vlevo a vpravo. Po kliknutí na obrázek se vám zvětší a můžete procházet mezi většími fotkami.

Máte zájem o dvoukřídlou bránu?

Jestli je dvoukřídlá brána to co hledáte, neváhejte nám poslat nezávaznou poptávku. Rádi vám připravíme individuální návrh a kalkulaci. Kromě výroby a instalace brány vám zajistíme v případě potřeby i instalaci pohonu brány. Je přirozené, že budete mít doplňující otázky. Nebojte se nám napsat nebo zavolat, vše společně projdeme a veškeré dotazy zodpovíme.

Posuvné brány

Na rozdíl od tradičních vrat, která se otevírají směrem dovnitř nebo ven z pozemku, se posuvné brány otevírají posunem vodorovně doleva nebo doprava.

Posuvné brány šetří prostor a používají se na místech, kde by otevírání směrem dovnitř nebo ven z pozemku nebylo možné nebo praktické. Další specifika posuvných bran můžou být:

 • Bezpečnost: Posuvné brány jsou obecně považovány za bezpečnější než tradiční vratové systémy. Díky své konstrukci a způsobu otevírání jsou obtížnější k násilnému otevření.
 • Automatické ovládání: Většina posuvných bran má automatické ovládání a pojezd. Jsou vybaveny motory a otevíracími mechanismy, které umožňují jejich otevírání a zavírání na dálku pomocí dálkového ovladače nebo dokonce z telefonu.
 • Flexibilita designu: Posuvné brány dokážeme navrhnout a vyrobit tak, aby odpovídaly specifickým estetickým požadavkům. Konstrukční rám je z oceli, ale výplň může být z různých materiálů materiálů, včetně dřeva, hliníku, železa, tahokovu nebo kombinace.
 • Posuvné brány samonosné: Jsou navrženy tak, aby konstrukce nesla celou pojezdovou část. Pohybují se po nosném profilu, který je umístěn nad zemí. Brána není v kontaktu se zemí během svého pohybu, což je velmi výhodné v případě nerovného terénu, nebo v místech většího provozu a vyskytujících se nečistot, např. štěrku a kamínků, které mohou způsobit problém v pojezdu.
 • Pojezdové posuvné brány: Pohybují se po kolejnicích nebo pojezdech umístěných přímo na zemi. Tyto brány vyžadují rovný a pevný povrch pro správný a hladký chod. Mají obvykle nižší náklady na instalaci než samonosné brány, ale mohou vyžadovat větší údržbu, zejména v místech s vysokým provozem nebo tam, kde může dojít k ucpání kolejnic nečistotami. Výběr mezi samonosnou a pojezdovou bránou závisí na vašich specifických potřebách a podmínkách místa. Posuvné brány jsou obecně velmi oblíbené v komerčních a průmyslových oblastech, ale stále více se objevují i v rezidenčních místech.

Konstrukce a barva posuvné brány

Konstrukce brány je vždy z oceli s povrchovou úpravou proti rzi. Nejčastěji se jedné o pozinkování. Další povrchovou úpravou je pak práškové lakování nebo klasické lakování. Brána může být pouze v pozinkované úpravě nebo si můžete zvolit jakoukoli jinou barvu podle vzorníku RAL. Ta je nanášena již zmiňovaným práškovým lakováním.

Výplň posuvné brány

Výplň většinou zákazník požaduje stejnou jako je u plotu. Často se plot i brána realizuje najednou.

 • Výplň brány může být z předlohy vyřezávané na CNC strojích do hliníkových nebo plechových plátů. Podobně jako je tomu u moderních hliníkových plotů.
 • Další varianta je klasická posuvná brána bez nebo s ozdobnými prvky.
 • Třetí možností je, že výplň brány bude z tahokovu stejně jako plot.

Pro lepší představu o výplních doporučujeme podívat se do naší sekce ploty, kde najdete podrobnější informace ke každému typu výplně.

kovova vstupni brana 2
brana
posuvna brana pojezdova
kovova vstupni brana pojezdova

Máte zájem o posuvnou bránu samonosnou nebo pojezdovou?

Pokud je posuvná brána to co hledáte a chtěli byste ji od nás nechat vyrobit a nainstalovat, neváhejte zaslat nezávaznou poptávku. S radostí pro vás vypracujeme individuální návrh a kalkulaci. Pokud máte jakékoliv doplňující otázky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi probereme veškeré detaily a odpovíme na všechny vaše dotazy.

Postup od nápadu až k realizaci

Jestli je posuvná brána to co hledáte, neváhejte nám poslat nezávaznou poptávku. Rádi vám připravíme individuální návrh a kalkulaci. Kromě výroby a instalace posuvné brány vám zajistíme v případě potřeby i instalaci pohonu brány. Je přirozené, že budete mít doplňující otázky. Nebojte se nám napsat nebo zavolat, vše společně projdeme a veškeré dotazy zodpovíme.

Prvním krokem je určit typ brány, kterou si přejete. Můžete zvážit různé materiály a případně i barvy. Je možné, že ještě nevíte, nebo máte doplňující otázky, abyste se mohli rozhodnout. To je naprosto přirozené. Pokud jste rozhodnuti uskutečnit tento projekt, neváhejte se na nás obrátit a položit všechny potřebné dotazy.

Pokud už víte, jakou bránu chcete, je skvělé mít také informace o rozměrech. To však není vše. Je také důležité vědět, jestli bude brána ovládaná ručně nebo elektronicky a také jaké dodávkové služby od nás očekáváte. Rozumíme tomu, že je to poměrně dost informací a nemusíte je mít přesně vydefinovány. Přibližná představa je dostačující. Tyto informace jsou nezbytné pro přechod k dalšímu kroku, který vás jistě zajímá. Pokud si s něčím nedokážete poradit, nemusíte si s tím lámat hlavu. Společně to vyřešíme.

Uvědomujeme si, že první dva kroky jsou pro vás tím nejtěžším a vše smeřujete k tomuto bodu. Teprve na základě získaných informací vám jsme schopni připravit hrubou cenovou nabídku. Čím přesnější informace od vás na začátku dostaneme, tím bude přesnější i výsledná cena. Ale minimálně od nás získáte představu, v jaké cenové hladině se pohybujete a můžete se rozhodnout, zda s námi do realizace chcete jít.

Získali jste od nás předběžnou cenu výroby a rozsah realizace a chcete jít toho s námi. Paráda, teď už je to hlavně na nás. Přijedeme a vše si přesně zaměříme. Díky tomu dokážeme připravit finální cenovou nabídku.

Máme zaměřeno a vy znáte přesnou cenu. V tomto kroku podepíšeme realizační smlouvu a požádáme vás o uhrazení zálohy 30-50% z výsledné ceny. Tato částka slouží jako záruka, která nám umožňuje financovat nákup materiálů, přípravu a organizaci práce. Po uhrazení zálohy se vrhneme na výrobu.

Samotná výroba nějaký čas zabere. Bude potřeba vyrobit jednotlivé kovové díly, vše pospojovat, svařit a zajistit povrchovou úpravu. Záleží, pro jakou úpravu a design jste se rozhodli.

Přichází den D, kdy přijedeme a provedeme montáž a instalaci. Tento den naplánujeme a domluvíme předem s vámi. Rozumíme, že se na tento okamžik určitě těšíte. Doba trvání instalace závisí na velikosti a rozsahu zakázky. Některé projekty mohou být dokončeny během jednoho dne, zatímco jiné, více rozsáhlé zakázky, mohou vyžadovat více času. Časový rámec instalace vám sdělíme předem, abyste věděli, co očekávat.

Pokud proběhlo vše tak, jak jsme plánovali, rádi vám předáme hotové dílo. Nyní zbývá uhradit konečnou fakturu za naši práci. Mnoho firem považuje tento okamžik za konečný bod, ale my nejsme jako většina. Zajímáte nás i po dokončení zakázky, a proto jsme do našeho procesu začlenili ještě jednu důležitou fázi.

Snažíme se neustále zlepšovat. Zpětná vazba zákazníků je pro nás důležitá a proto se vám určitě brzy ozveme a požádáme vás o ni. S čím jste byli spokojeni, s čím naopak ne. Zpětnou vazbu pak ve firmě společně projdeme a zhodnotíme.

Postup vám vyhovuje?
Pak stačí jen poslat poptávku

kovovýroba nás baví

Přečtěte si naše
články

Blog plný článků věnovaných kovovýrobě. Každý článek je pečlivě připravený, aby vám přinesl relevantní informace. V článcích se snažím pokrýt všechny aspekty kovovýroby a zodpovědět nejčastější dotazy našich zákazníků.