Moderní hliníkové i klasické kovové ploty

z různých materiálů v kvalitním provedení a originálním designu

Plot představuje více než jen fyzickou bariéru mezi veřejným a soukromým prostorem. Funguje jako strážce, který chrání jeho obyvatele před nežádoucími návštěvníky a rušivými vlivy. Nicméně plot je také estetickým prvkem, který hraje klíčovou roli v celkové prezentaci nemovitosti. Plot, který je dobře navržený a správně umístěný, může dokonale doplnit architekturu domu a zároveň obohatit vzhled okolní krajiny.

V naší nabídce naleznete široké spektrum plotů, které se mohou přizpůsobit různým stylům a potřebám. Nabízíme moderní hliníkové ploty, které jsou pro svou lehkost a odolnost oblíbené pro jejich minimalistický design. Dále nabízíme kovové ploty s ozdobnými prvky, které evokují historické a tradiční styly a ploty z tahokovu, které představují robustní a trvanlivou volbu pro ty, kteří preferují praktičnost a dlouhou životnost.

Ploty jsou vyrobeny z prvotřídních kovů, které se vyznačují vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, dlouhou životností a minimální potřebou údržby. Kovové ploty jsou odolné proti korozi a na rozdíl od plotů z jiných materiálů je nenapadají škůdci ani hniloba. Kovový plot vám poskytne dlouhodobou krásu a funkčnost, která doplní estetiku vaší nemovitosti a zároveň poskytne pocit soukromí a bezpečí.

Jelikož je pro nás důležité uspokojit individuální potřeby a preferencí našich zákazníků, jsme schopni vytvořit širokou škálu stylů a designů plotů. Ať už preferujete moderní minimalistický design, nebo jste zastáncem klasických plotů s ozdobnými prvky, dokážeme vyrobit a nainstalovat plot, který splní vaše očekávání a stane se ozdobným i funkčním prvkem vaší nemovitosti.

brana vratka plot 04
plot

Moderní hliníkové ploty

Tento styl plotu je oblíbený pro svůj čistý a moderní design. Vysoce odolný hliník je lehký, ale pevný a odolný proti povětrnostním vlivům. Výběr práškových barev nabízí širokou paletu možností, takže váš plot bude přesně podle vašich představ.

Vzorů plotových polí je nespočet a záleží na vašich konkrétních potřebách a přáních. Ploty přesně dle předlohy vyřezáváme na CNC strojích.

Rozměry plotových polí

Maximální rozměr plotového dílce je 2,4m x 1,2m. Toto omezení je dáno velikostí CNC stroje. Zvětšit je ho možné díky uchycení do rámu. To je někdy nezbytné pro větší celkovou pevnost plotu. Převážně však rám plní spíše estetickou funkci a je tedy na volbě zákazníka, zda chce mít dílce osazené v rámu či nikoliv.

Dokážeme zajistit i plotové díly o rozměrech až 3m x 1,5m. Takový díl je ale vždy potřeba usadit do rámu kvůli pevnosti.

Barva plotu

Plot může být jakkoliv barevný. Stačí si jen vybrat dle vzorníku RAL. Barva je nanášena práškovým postřikem a má oproti klasickému nátěru výrazně delší trvanlivost.

hlinikovy plot

Příklady vzorů hliníkových plotů

Toto jsou jen některé příklady možných vzorů hliníkových plotů. Rozhodně se nejedná o veškeré možnosti, těch je podstatně mnohem víc. Mezi obrázky je možné pohybovat se pomocí šipek vlevo a vpravo. Po kliknutí na obrázek se vám zvětší a můžete procházet mezi většími fotkami.

Máte zájem o moderní hliníkový plot?

Pokud vás zaujaly naše hliníkové ploty a máte zájem o hliníkový plot na míru, neváhejte nám poslat nezávaznou poptávku. Rádi vám připravíme individuální návrh a kalkulaci. Je přirozené, že budete mít doplňující otázky. Neváhejte nám napsat nebo zavolat, vše společně projdeme a veškeré dotazy zodpovíme.

Ploty klasické i s ozdobnými prvky

Kovové ploty nabízejí klasickou eleganci, robustnost a vysokou odolnost. Specializujeme se na výrobu kovových plotů v různých designech.

Pokud chcete propojit tradiční estetiku nebo zvýraznit historický ráz domu, kovový plot je tou nejlepší volbou. Při pohledu na klasický nebo železný plot s ozdobnými prvky se vám nejspíš vybaví kovář a jeho výtvory. Ploty vypadají jako kované. Většina plotů se už dnes tímto způsobem nevyrábí. Ploty se skládají z odlévaných plotových dílců, které se svaří. Samotných dílců jsou desítky až stovky a tak je možné poskládat každý plot dle představ zákazníka, aby vypadal originálně.

Rozměry plotových polí

Klasické ploty nemají v zásadě žádný limit na rozměr. Pokud chcete nadstandardně velké plotové pole, není to problém. Podle rozměru vám jen doporučíme dostatečně silné jednotlivé díly, aby plot dobře držel.

Barva klasického kovového plotu

Plot může být jakkoliv barevný. Po svaření všech dílů je plot pozinkován a na něj může být nanesena prášková barva. Stačí si jen vybrat dle vzorníku RAL. Práškový postřik má oproti klasickému nátěru výrazně delší trvanlivost a máte jistotu, že je barva nanesena v každém zákoutí plotu.

klasicky okrasny plot
hlinikovy plot header5

Příklady plotových dílců a ozdobných prvků

Toto jsou jen některé příklady plotových dílců klasických a ozdobných plotů. Rozhodně se nejedná o veškeré možnosti, těch je podstatně mnohem víc. Dílce jsou zde na ukázku pro získání vaší představy. Mezi obrázky je možné pohybovat se pomocí šipek vlevo a vpravo. Po kliknutí na obrázek se vám zvětší a můžete procházet mezi většími fotkami.

Máte zájem o klasický kovový plot?

Pokud je klasický plot nebo plot s ozdobnými prvky to co hledáte a  máte o takový plot míru zájem, neváhejte nám poslat nezávaznou poptávku. Rádi vám připravíme individuální návrh a kalkulaci. Je přirozené, že budete mít doplňující otázky. Nebojte se nám napsat nebo zavolat, vše společně projdeme a veškeré dotazy zodpovíme.

Moderní ploty z tahokovu

V architektuře jsou ploty z tahovou považovány za relativně nový prvek. Tahokov je kovová mřížovina vytvořená technologií střižení a tažení plechu.

Atraktivní design tahokovu a variabilita vytváří široké možnosti uplatnění nejen v průmyslu a stavebnictví, ale také jako efektní a funkční prvek plotů a pojezdových bran. Tahokov nabízí estetický vzhled spojený s vysokou kvalitou a dlouhou životností. Výrobní proces vyžaduje technologickou náročnost a preciznost, které zaručují prvotřídní kvalitu finálního produktu. Tento typ plotu lze vyrobit z různých materiálů, včetně oceli, nerez oceli, pozinkované oceli, hliníku, mosazi nebo mědi, což z něj činí flexibilní řešení pro různé styly a požadavky.

Rozměry plotových polí tahokovu

Rozměry jsou u tahokovu různé v závislosti na konkrétním materiálu a typu. Nejběžnější rozměr, který najdete u všech variant je šířka 1,5m x výška 2m. Největší možný rozměr je u vybraných tipů a materiálů šířka 2,5m x výška 1,5m.

Barva tahokovu

Plot z tahokovu může být jakkoliv barevný. Stačí si vybrat dle vzorníku RAL. Práškové lakování, také známé jako komaxit, představuje moderní technologii pro povrchovou úpravu kovů. Tento proces zahrnuje aplikaci práškového laku a jeho následné vytvrzení při teplotě 150 – 200°C. Tato metoda je obzvláště oblíbená pro její vysokou trvanlivost a ekologický charakter, jelikož při ní nedochází k znečišťování životního prostředí.

plot header tahokov
plot header tahokov2

Příklady vzorů z tahokovu

Toto jsou jen některé příklady vzorů tahokovu. Nejde o veškeré možnosti, těch je podstatně mnohem víc. Vzory jsou zde na ukázku pro získání vaší představy. Mezi obrázky je možné pohybovat se pomocí šipek vlevo a vpravo. Po kliknutí na obrázek se vám zvětší a můžete procházet mezi většími fotkami.

Máte zájem o plot z tahokovu?

Pokud vás oslovil plot z tahokovu a chtěli byste si takový plot nechat vyrobit a nainstalovat, neváhejte nám zaslat nezávaznou poptávku. S radostí pro vás vypracujeme individuální návrh a kalkulaci. Pokud máte jakékoliv doplňující otázky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi probereme veškeré detaily a odpovíme na všechny vaše dotazy.

Postup od nápadu až k realizaci

Nápad už máte v hlavně, proto jste přišli k nám na stránky. Teď vás nejspíš zajímá, jaký je postup, pokud se rozhodnete s námi zakázku realizovat. Celý proces probíhá v 9. krocích, které máte níže detailně popsané.

Prvním krokem je určit typ plotu, který si přejete. Můžete zvážit různé materiály a případně i barvy. Je možné, že ještě nevíte, nebo máte doplňující otázky, abyste se mohli rozhodnout. To je naprosto přirozené. Pokud jste rozhodnuti uskutečnit tento projekt, neváhejte se na nás obrátit a položit všechny potřebné dotazy.

Pokud už víte, jaký plot chcete, je skvělé mít také informace o rozměrech. Například informace o rozloze plochy, kterou chcete plotem osadit, počtu plotových polí, zda budete potřebovat kovové sloupky nebo pouze samotná pole. Důležitou informací pro nás jsou šířka a výška plotových polí. To však není vše. Je také důležité vědět, jaké dodávkové služby od nás očekáváte. Rozumíme tomu, že je to poměrně dost informací a nemusíte je mít přesně vydefinovány. Přibližná představa je dostačující. Tyto informace jsou nezbytné pro přechod k dalšímu kroku, který vás jistě zajímá. Pokud si s něčím nedokážete poradit, nemusíte si s tím lámat hlavu. Společně to vyřešíme.

Uvědomujeme si, že první dva kroky jsou pro vás tím nejtěžším a vše smeřujete k tomuto bodu. Teprve na základě získaných informací vám jsme schopni připravit hrubou cenovou nabídku. Čím přesnější informace od vás na začátku dostaneme, tím bude přesnější i výsledná cena. Ale minimálně od nás získáte představu, v jaké cenové hladině se pohybujete a můžete se rozhodnout, zda s námi do realizace chcete jít.

Získali jste od nás předběžnou cenu výroby a rozsah realizace a chcete jít toho s námi. Paráda, teď už je to hlavně na nás. Přijedeme a vše si přesně zaměříme. Díky tomu dokážeme připravit finální cenovou nabídku.

Máme zaměřeno a vy znáte přesnou cenu. V tomto kroku podepíšeme realizační smlouvu a požádáme vás o uhrazení zálohy 30-50% z výsledné ceny. Tato částka slouží jako záruka, která nám umožňuje financovat nákup materiálů, přípravu a organizaci práce. Po uhrazení zálohy se vrhneme na výrobu.

Samotná výroba nějaký čas zabere. Bude potřeba vyrobit jednotlivé kovové díly, vše pospojovat, svařit a zajistit povrchovou úpravu. Záleží, pro jakou úpravu a design jste se rozhodli.

Přichází den D, kdy přijedeme a provedeme montáž a instalaci. Tento den naplánujeme a domluvíme předem s vámi. Rozumíme, že se na tento okamžik určitě těšíte. Doba trvání instalace závisí na velikosti a rozsahu zakázky. Některé projekty mohou být dokončeny během jednoho dne, zatímco jiné, více rozsáhlé zakázky, mohou vyžadovat více času. Časový rámec instalace vám sdělíme předem, abyste věděli, co očekávat.

Pokud proběhlo vše tak, jak jsme plánovali, rádi vám předáme hotové dílo. Nyní zbývá uhradit konečnou fakturu za naši práci. Mnoho firem považuje tento okamžik za konečný bod, ale my nejsme jako většina. Zajímáte nás i po dokončení zakázky, a proto jsme do našeho procesu začlenili ještě jednu důležitou fázi.

Snažíme se neustále zlepšovat. Zpětná vazba zákazníků je pro nás důležitá a proto se vám určitě brzy ozveme a požádáme vás o ni. S čím jste byli spokojeni, s čím naopak ne. Zpětnou vazbu pak ve firmě společně projdeme a zhodnotíme.

Postup vám vyhovuje?
Pak stačí jen poslat poptávku

kovovýroba nás baví

Přečtěte si naše
články

Blog plný článků věnovaných kovovýrobě. Každý článek je pečlivě připravený, aby vám přinesl relevantní informace. V článcích se snažím pokrýt všechny aspekty kovovýroby a zodpovědět nejčastější dotazy našich zákazníků.